3°

На Рівненщині дітей повторно вакцинують від поліомієліту

З 11 жовтня у Рівненській області, де зафіксовано спалах поліомієліту, дітей всіх до 5 років включно незалежно від раніше проведеної вакцинації знову щепитимуть. Невакцинованих дітей не будуть допускати до навчання. 

Про це було оголошено після позачергового засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Рівненської ОДА (ТЕБ та НС).

“Рівень імунізації дітей від поліо є недостатнім. Лише 53% малюків віком до року отримали планові щеплення в 2021 році. Враховуючи випадок захворювання на поліомієліт, тепер маємо здійснити додатковий тур і вакцинувати всіх дітей регіону, аби захистити дітей від інфікування”, – заявив заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Він додав, що за результатами від ВООЗ, вірус має зв’язок з вірусами афгансько-пакистанського походження, які зараз циркулюють у Таджикистані.

Комісія ТЕБ та НС також прийняла рішення про те, що невакцинованих дітей не будуть допускати до навчання. Для таких дітей буде забезпечено інші формами навчання.