3°

На Рівненщині облаштували хатинки для кажанів

На деревах у поліських лісах з’явилися дерев’яні будиночки незвичної форми. На перший погляд вони нагадують багатоповерхові шпаківні або вулики, однак це – спеціальна хатинка, де може сховатися від хижаків і спокійно поспати зовсім інша живність.

Детальніше про “новобудову” розповіли у Нобельському національному природному парку. Там, до Міжнародної ночі кажанів, виготовили та встановили 30 будиночків для рукокрилих, що допоможуть їм вижити.

“Кажани – єдині літаючі ссавці, більшість видів яких занесені до Червоної книги України. Вразливість кажанів пов’язана з повільним процесом їх розмноження та народженням тільки одного-двох малюків на рік. Тому дуже важливий порятунок кожного, бо коли гине ціла популяція, то на її відтворення потрібно багато часу.

Значення цих крилатих ссавців у природі важливе. Наприклад, один кажан може з’їсти до 1200 комарів щогодини, що має значний вплив на контроль популяції комарів. Окрім цього, кажани є важливими запилювачами багатьох рослин, є навіть такі, які не запилюються жодним іншим видом.

Популяція кажанів скорочується, тому природозахисники вживають заходів для їх збереження. Надання рукокрилим місця проживання – один із таких. Розвішувати будиночки можна у будь-який час року. Їх кріплять до дерев на висоті близько 3 м, щоб хижаки не дісталися до них. Будиночки розміщують вздовж доріг, берегових ліній, захисних лісосмуг”, – розповіли на сторінці парку.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp