5°

На Рівненщині облаштують центри для постраждалих від домашнього насильства

Через пандемію кількість фактів домашнього насильства зросла в Україні та в світі.На Рівненщині лише у 2020 році таких звернень було на 11% більше від попереднього року. А цьогоріч до правоохоронців із заявами про домашнє насильство вже звернулися 1814 осіб.

Про це повідомляє Рівненська обласна державна адміністрація.

Розбудову мережі спеціалізованих центрів для постраждалих від домашнього насильства обговорили сьогодні на селекторі під головування першої леді Олени Зеленської та Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.

Так, цьогоріч у Рівненській області 5 територіальних громад отримають субвенцію з державного бюджету на створення таких служб. Мова йде про Зарічненську, Радивилівську, Соснівську, Острозьку та Вараську ТГ.

«Найбільше фінансування, майже 500 тисяч гривень, на облаштування денного центру соціально-психологічної допомоги з кризовою кімнатою отримає Вараш. Там прийматимуть постраждалих від домашнього насильства строком до 10 діб. Це буде перший заклад такого типу в області», – повідомив голова ОДА Віталій Коваль.

Крім того, Рокитнівська громада пройшла конкурсний відбір проекту «Міста й громади, вільні від домашнього насильства». Фонд Народонаселення ООН в Україні надасть їм підтримку для розбудови муніципальних систем запобігання та протидії домашньому насильству.

За результатами наради, Віталій Коваль доручив керівниками РДА визначатися із громадами, де центри для постраждалих можна буде облаштувати у 2022 році. Зокрема, такі місця можуть стати створені на базі медичних закладів.

Джерело: Рівне 1