19°

На Рівненщині продовжать оновлювати харчоблоки в школах

Поступове збільшення зарплат вчителям і стипендій, субвенції на реформу шкільного харчування, на розвиток навчально-практичних центрів закладів профтехосвіти, розвиток інклюзії та безбар’єрності – такі видатки передбачені в Держбюджеті-2022 в галузі освіти. Про це розповів Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов на щотижневій нараді з представниками облдержадміністрацій.

Зокрема, понад 1,5 мільярда гривень передбачено на оновлення близько 350 харчоблоків в закладах загальної середньої освіти по всій Україні. На Рівненщині, за рахунок такої субвенції планують створити належні умови та придбати обладнання для їдалень (харчоблоків) у понад 20 школах.

«Першочергово звертаємо увагу на великі школи, на співфінансування, на наповнюваність закладу та наявність проектно-кошторисної документації. Харчоблоки – це системна проблема, тож держава допоможе громадам її вирішити», – зазначив Олексій Чернишов.

До кінця року Міністерство розвитку громад та територій України розгляне пропозиції кожної області.

«Влітку 2021 року в закладах загальної середньої освіти Рівненщини проведено ремонтні роботи 36 харчоблоків. Придбано 744 одиниці обладнання для 98 шкіл. Загалом в області харчуванням охоплено понад 133 тисячі учнів, серед яких понад 73 тисячі – діти пільгових категорій. Середня вартість безоплатного гарячого харчування по області складає 21 гривню», – зауважив перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Подолін.

Нагадаємо, що у 2020 році за ініціативою Першої леді України Олени Зеленської стартувала реформа системи шкільного харчування. Роботу розпочали з комплексного дослідження системи харчування в українських школах, яке проводилося спільно з міністерствами економіки, освіти і науки та охорони здоров’я. Затверджено План заходів з реформування системи шкільного харчування та представленні оновлені меню.

Джерело: Рівненські новини


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp