16°

На Рівненщині пройшов суд з підлітком, який полаявся у відповідь на фразу «Слава нації»

На Рівненщині під час онлайн-святкування останнього дзвоника підліток лайливо доповнив фразу “Слава нації”. 15-річний підліток на неї відповів: “П**дець Російській Федерації”. Обурені гості свята подали на нього до суду.

Про це йдеться у справі в Єдиному реєстрі судових рішень.

“Висловлювання підлітка негативно відобразилося на емоційному стані учасників заходу”, – йдеться в протоколі судового засідання.

Відомо, що  були близько 100 учасників заходу. Це діти від 6 до 11 класу.

“Він не повинен був так казати, але зараз всі так говорять, бо війна. Мати не знала, що є відповідальність за лайку. У Гуглі прочитала, що не варто забороняти лаятися, бо дитина тоді ще більше буде це робити. Зміни з сином почалися з початком карантину. На останньому дзвонику він ще сказав “Наливаймо!” у відповідь на фразу “Слава Україні!”, але це був невдалий жарт”, – йдеться у справі суду.

Дев’ятикласник в суді пояснив, що вчиться середньо, на 7 балів. На останньому дзвонику сказав одне нецензурне слово.

“Буває, що лається з друзями, у школі і дома. Розуміє, що це не правильно. Мікрофон під час онлайн трансляції був відключений, але час від часу – включений, на зауваження не завжди реагував, про тости – то він так жартував. Обіцяє більше не лаятися в громадському місці і під час громадських заходів, намагатиметься і дома цього не робити. Просить пробачення, буде вчитись вирішувати конфлікти, а не створювати”, – йдеться у справі суду.

Жінка із сином визнали свою помилку, тому суддя не призначила покарання, а обмежилась усним зауваженням.