18°

На Рівненщині судитимуть чергового організатора каналу втечі «ухилянтів»

За матеріалами Служби безпеки регіону завершено досудове розслідування щодо організатора каналу незаконного переправлення через державний кордон осіб призовного віку.

Зловмисником виявився уродженець Рівненської області, який тривалий час проживає на Львівщині.

Фігурант разом із спільниками оформлювали «ухилянтів» водіями на підконтрольну йому фірму з міжнародних перевезень, керівником якої він є.

У подальшому, використовуючи документи про працевлаштування та доручень на право керування транспортними засобами, зловмисник вносив необхідні відомості про своїх «клієнтів» до інформаційної системи «Шлях», що надавало їм право безперешкодно перетинати державний кордон.

Вартість таких «послуг» становила від 3000 до 5000 доларів з «ухилянта». Своїх «клієнтів» зловмисники шукали серед знайомих.

Встановлено, що автомобілі, які використовувались для незаконного перетину, повертали на територію України його спільники.

На даний час встановлено 19 осіб, які скористались його послугами та незаконно перетнули державний кордон.

За процесуального керівництва Рівненської обласної прокуратури до суду скеровано обвинувальний акт щодо вказаної особи у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 332 (організація незаконного переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України.

Викриття каналу здійснювали співробітники СБУ в Рівненській області спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва Рівненської обласної прокуратури.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp