5°

На Рівненщині тепер можна придбати корейську вакцину від грипу

Державний контроль якості вже пройшла чотиривалентна інактивована вакцина від грипу корейського виробництва.

151 100 доз цієї вакцини наразі перебувають на лабораторному контролі Держлікслужби.

Усі вакцини, що надходять в Україну, підлягають обов’язковому лабораторному контролю якості, який здійснює Держлікслужба України. І лише після перевірки та позитивного висновку (про відповідність медичного імунобіологічного препарату вимогам державних і міжнародних стандартів) вакцини використовують у медичних закладах або вони надходять у продаж до аптек.

«Щороку в Україні реєструють близько 6 млн інфекційних захворювань, 98% з яких припадає на грип та ГРВІ. За тяжкого перебігу грип може спричиняти небезпечні ускладнення — захворювання серця, нирок тощо. Найдієвіша профілактика грипу – це щорічна вакцинація, яка є рекомендованою, однак не входить до переліку безоплатних вакцин», – сказано у повідомленні.

Вакцини від грипу є рекомендованими, але їх треба купити в аптеці за власні кошти. Наразі вартість корейської вакцини Джі сі флю стартує від 370 грн.

Зробити щеплення від грипу можна у кабінетах щеплень у поліклініках. Якщо аптека поруч з поліклінікою, то можна домовитися з медиком у кабінеті щеплень, купити вакцину і вакцинуватися.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp