18°

На Рівненщині відзначили 370-ту річницю битви під Берестечком: як це було

Митрополиче богослужіння, вселенська панахида та вшанування героїв – традиційні пам’ятні заходи відбулися сьогодні у національному історико-меморіальному заповіднику “Поле Берестецької битви”.

Цьогоріч від часу битви під Берестечком виповнилося 370 років. Відтак до села Пляшева з’їхалося багато гостей з різних куточків Рівненщини та з-поза її меж. У пам’ятних заходах взяли участь народні депутати, депутати обласної ради та керівництво області.

Зранку Митрополиче богослужіння та вселенську панахиду у Георгіївській церкві провів Митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

Після завершення панахиди відбулася традиційна урочиста хода, учасники якої поклали квіти до пам’ятника загиблим козакам та вклонилися їхній світлій пам’яті.

Згодом гості дійства мали змогу послухати виступи творчих колективів з усієї області, кобзарів і лірників.

У межах відзначення річниці в заповіднику діяло багато цікавих локацій. Ще у п’ятницю там облаштували козацький табір та козацьку січ. Автентичні вироби та оригінальні вміння демонстрували майстри народної творчості й декоративно-ужиткового мистецтва.

Відтак гості заходу мали змогу провести час разом з рідними та друзями, а також більше дізнатися про історію Берестецької битви, відвідавши пам’ятні місця.