12°

На Рівненщині вилучили фальсифікованих товарів на майже 2,3 млн грн

Завдяки спільним зусиллям правоохоронців Рівненщини протягом 2023-2024 років з ринку вилучено фальсифікованих підакцизних товарів на майже 2,3 мільйона гривень. Підпільні цехи, сурогатний алкоголь, контрафактні цигарки – лише деякі з проблем, з якими борються правоохоронці Рівненщини.

У 2023 році правоохоронці розпочали 81 кримінальне провадження за фактами незаконного обігу підакцизних товарів. До суду скеровано 22 обвинувальні акти, 3 з яких стосуються організованих груп.

В результаті скоординованих дій було викрито підпільний цех з виробництва фальсифікованого алкоголю, перекрито канал постачання контрафактних цигарок з Львівщини, а також виявлено 2 злочини, пов’язані з легалізацією майна, здобутого злочинним шляхом.

Особливу увагу було приділено боротьбі з контрафактним алкоголем, який становить значну небезпеку для здоров’я людей. За 2023 рік вилучено близько 30 тонн підробленого алкоголю, що становить приблизно кожну четверту пляшку на ринку.

У 2024 році робота з протидії незаконному обігу підакцизних товарів була продовжена. До суду скеровано 5 обвинувальних актів, вилучено та накладено арешт на понад 13,3 тонни незаконно виготовлених алкогольних напоїв та 19 000 пачок контрафактних цигарок.

Завдяки вжитим заходам 18 продавців контрафакту і сурогату засуджено до штрафів на загальну суму 1,8 млн грн.

Окрім того, на потреби Збройних Сил України конфісковано та передано сідловий тягач з причепом (вартістю 1,2 млн грн), 250 тис. грн і 60 000 пачок цигарок.

Важливим аспектом боротьби з контрафактом є налагодження співпраці між правоохоронними органами та іншими державними структурами. Так, завдяки активній взаємодії з податковою службою області 88 підприємців було оштрафовано на 950 тис. грн, в тому числі 500 тис. грн за продаж алкоголю та цигарок неповнолітнім.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp