3°

На Рівненщині за минулий тиждень викрито 15 порушень природоохоронного законодавства

У період з 23 по 30 вересня 2021 року державні інспектори Рівненського рибоохоронного патруля зафіксували 15 порушень законодавства у сфері охорони водних біоресурсів.

Так, складено 9 протоколів за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства) та 2 – за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову). Крім цього, оформлено чотири акти виявлення та вилучення безхазяйного майна.

«За даний період на порушників накладено 459 грн штрафів. Під час проведених рибоохоронних заходів державні інспектори вилучили 40 од. заборонених знарядь лову», – повідомив  керівник Рівненського рибоохоронного патруля Сергій Бондар.

Для прикладу, 27 вересня 2021 року рибпатрульні задокументували грубе порушення правил рибальства. Інцидент стався на водоймі, поблизу с. Корост Сарненського району Рівненської області. Двоє чоловіків з човна  здійснювали вилов водних біоресурсів забороненим знаряддям – сіткою. Завдяки оперативним діям працівників відомства порушники не встигли завдати збитків рибному господарству.

На осіб складено протоколи про адміністративні правопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справи готуються для передачі до районного суду Рівненської області для притягнення порушників до відповідальності.

Рівненський рибоохоронний патруль вкотре закликає громадян бути відповідальними та дотримуватись природоохоронного законодавства. Про порушення правил рибальства та порядку придбання чи збуту риби прохання терміново повідомляти за номером телефонної “гарячої лінії” відомства: (067) 540 53 90.

Порушення правил рибальства карається як накладенням штрафів, так і притягненням до кримінальної відповідальності. Сума штрафів за порушення правил рибальства згідно КУпАП становить від 340 до 680 грн. За незаконне зайняття рибним промислом, що завдало істотну шкоду передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ст. 249 ККУ. Штраф від 1 700 до 3 400 грн або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу.