16°

На Рівненщині за незаконний видобуток базальту, що принесло шкоду на суму понад 43 млн грн, підприємцю оголошено про підозру

СБУ викрила схему незаконного видобутку базальту у промислових масштабах. Підпільні кар’єри були облаштовані на території Рівненської області. Ділки вантажівками вивозили гірські породи з родовищ для збуту на чорному ринку.

Так , у ході досудового розслідування встановлено, що у 2021 році директор товариства, не маючи спеціального дозволу на користування надрами та відповідного гірничого відводу, здійснив незаконний видобуток майже 10 тис. куб. метрів каміння базальту в одному з родовищ Рівненської області. Крім того, майже всю незаконну видобуту сировину підприємець встиг реалізувати.

Згідно з висновком експерта, чоловік завдав державі збитків на понад 43 млн грн. Указаній особі повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 240 КК України (порушення правил охорони або використання надр).

Заходи із викриття правопорушень проводили співробітники Управління СБУ у Рівненській області спільно зі слідчими Національної поліції за процесуального керівництва Рівненської обласної прокуратури.