33°

На Рівненщині закінчилася вакцина Moderna

Про це повідомила сьогодні, 15 вересня, на брифінгу в Рівненській обласній державній адміністрації координаторка вакцинації в Рівненській області Олена Гандзюк.

За її словами, вчора в області закінчилася вакцина Moderna. Інші ж вакцини – в наявності.

“Так, у рідких випадках можлива заміна вакцини, тобто здійснення другого щеплення іншою вакциною Так, до прикладу, якщо у людини виявлена сильна алергічна реакція на вакцину AstraZeneca, то другу дозу можемо зробити Pfizer. Якщо перша доза зроблена вакциною Pfizer, у екстрених випадках можна зробити друге щеплення вакциною Moderna. І навпаки. Але ми дотримуємося такого протоколу, що щеплюємо людей однією вакциною двічі. Тобто, якщо перше щеплення зроблене конкретною вакциною, то й друге ми робимо тією ж вакциною,” – зазначила Олена Гандзюк.

До слова, хворі з COVID-19 отримують медичну допомогу у 9-ти лікарнях «першої хвилі» Рівненщини, де підготовлено 1 223 ліжка. На сьогодні завантаженість “ковідних” закладів складає 18,32%. Заповненість кисневих точок становить 9%

«Наразі у нас в тяжкому стані перебуває 78 пацієнтів у лікарнях області. Хочу зазначити, що це пацієнти, які не отримали жодної дози вакцини,» – зауважив перший заступник голови ОДА Сергій Подолін.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp