17°

На Рівненщині засновник церкви зґвалтував 12-річну дівчинку

На Рівненщині 12-річна дівчинка постраждала від сексуального насильства з боку засновника релігійної організації. Дитина казала батькові, нібито це відбувалося «за її згодою». Правоохоронці повідомили кривдникові про підозру, суд відправив його під варту. Про це hromadske розповіли в Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем».

Наприкінці липня батько 12-річної дівчинки звернувся по юридичну допомогу, бо не знав, як правильно вчинити. Він розповів, що його дитина постраждала від дій сексуального характеру з боку невідомого йому чоловіка. Це відбувалося тривалий час та, як повідомила йому донька, нібито «за її згодою».

Події відбувалися в одному з міст Рівненської області. Чоловік привозив дівчину до власної новобудови, розповіли в організації.

Адвокатка порадила батькові звернутися до правоохоронців. Ті в той же день встановили причетного — ним виявився 59-річний засновник релігійної організації (церкви).

Чоловікові висунули підозру за ч. 4 ст. 152 КК України — зґвалтування особи, яка не досягла чотирнадцяти років, незалежно від її добровільної згоди — повідомили нам у поліції Рівненщини.

У «ЮрФем» зазначають, що в цій справі порушене важливе питання добровільної згоди на статеві зносини.

«У справах, які стосуються дітей до 16 років, згода не має значення. Якщо дитина, яка не досягла 16 років, все ж таки нібито погодилася на сексуальні відносини, то кривдник все одно буде нести відповідальність. Адже за національним законодавством вік сексуальної згоди в Україні — 16 років. Тобто це вік, із якого людину вважають спроможною дати свідому добровільну згоду на сексуальні зносини з іншою особою», — зазначає консультантка лінії правової допомоги «ЮрФем: підтримка» Юлія Нікітіна.

Провадження відкрили 21 липня, про підозру чоловікові повідомили 23 липня. Суд призначив підозрюваному тримання під вартою на 60 діб без визначення розміру застави, зазначили в організації.

Наразі триває досудове розслідування, призначено низку судових експертиз щодо об’єктів, які були вилучені з місця вчинення злочину. Санкція висунутої чоловікові статті передбачає від десяти до п’ятнадцяти років ув’язнення.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp