18°

На Рівненщині жінку вкусив скажений кіт

У селі Ремчиці на Сарненщині ввели карантин через виявлений сказ у домашньої тварини.

Про це повідомляє Сарненька РДА.

У Рівненській регіональній державній лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів виявили сказ у домашнього кота, який вкусив свою власницю, жительку с. Ремчиці. Захворювання встановлено за результатами експертизи.

З метою координації дій з його ліквідації сьогодні заступник голови Сарненської райдержадміністрації Олександр Гузич провів засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Сарненській райдержадміністрації, на якому затвердили відповідний план заходів.

Відтак, неблагополучними щодо сказу тварин оголосили територію с.Ремчиці з прилеглими до нього польовими масивами, мисливськими угіддями, пасовищами, а також запровадили на цих територіях карантинні обмеження з 06 січня 2022 року, тривалістю 60 днів.

У зоні дії карантину заборонено відловлювати та полювати на диких тварин, а також вивозити їх.

Наразі проводиться роз’яснювальна робота серед населення. Фахівці нагадують, що для запобігання виникненню сказу потрібно імунізувати домашні тварини.

«У вогнищі захворювання оперативно вживаються всі необхідні заходи з локалізації та його ліквідації відповідно до встановлених інструкцій, зокрема, фахівці ветеринарної медицини проводять позапланові щеплення свійським тваринам, у радіусі можливого перебування зараженої тварини. Також, проводять дезінфекцію місць перебування домашнього кота» – зазначив начальник Сарненського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Рівненській області Анатолій Титечко.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp