13°

На Рівненщині зменшилася кількість отримувачів житлової субсидії

На Рівненщині зменшилася кількість отримувачів житлової субсидії. Станом на жовтень 2023 року її отримували 47,7 тисяч жителів області, що на майже 13 тисяч менше, ніж у 2022 році.

Як повідомила начальниця відділу надання житлових субсидій управління пенсійного забезпечення, надання страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області Наталія Лещенко, скорочення відбулося з кількох причин.

  • Збільшення пенсії. У 2023 році пенсії в Україні були підвищені на 10%, що призвело до зростання доходів багатьох людей.
  • Звернення громадян, які виїжджають за кордон. Внаслідок війни в Україні багато людей виїхали за кордон, де вони не сплачують житлово-комунальні послуги.
  • Наявність заборгованості понад 3 місяці з оплати житлово-комунальних послуг. У разі наявності заборгованості субсидія припиняється.
  • Відсутність нарахування заробітної плати та сплати ЄСВ. Субсидія припиняється в разі відсутності нарахування заробітної плати та сплати ЄСВ.

Водночас відбувся перехід із житлової субсидії на пільгу. Станом на жовтень 2023 року кількість пільговиків склала 45,2 тисяч осіб, проти 31,3 тисячі за жовтень 2022 року.

Пільга надається громадянам, які проживають у будинках, які не мають центрального опалення і водопостачання, а також у будинках, які не обладнані індивідуальними системами опалення та водопостачання.

Крім того, на Рівненщині є домогосподарства, які використовують тверде пічне паливо – дрова. Право на отримання субсидії на закупівлю такого виду палива можуть отримати ті користувачі, які не мають інших альтернативних видів опалення. Така допомога надається тільки раз на рік, а під час нарахування субсидії враховується розмір доходів членів сім’ї за минулий рік.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp