15°

На теплотрасі у Рівному вже 20 років торгують алкоголем

Жителі будинків № 10 та №12 на вулиці Коновальця вже двадцять років змушені терпіти незручне сусідство з кіоском, в якому продають чарками алкоголь. Так би й простояла ця «наливайка», як прозвали її люди, якби не почали ремонтувати теплотрасу, на якій її збудували. Лише тоді чиновники підняли документи і виявили, що стоїть вона там незаконно, а дозволи чомусь треба шукати у Грушвицькій сільраді.

Любов Романюк, депутат Рівненської міської ради:

Спочатку це був просто кіоск, тимчасова споруда, а в 2019 році його обклали цеглою і зробили генделик, де вам наллють і ввечері, із самого ранку, як розповіли мені мешканці мікрорайону, які звернулися до мене по допомогу. 

З документів стало відомо, що власник отримав дозвіл на оренду земельної ділянки без права забудови. У 2019 році кіоск обклали цеглою і зареєстрували право власності на нього в одній із сільрад. Місцеве ДАБІ виписало штраф власниці будівлі за самочинне будівництво, і вона сплатила його, визнавши неправомірність своїх дій.

Поряд ремонтують теплотрасу, і генделик став цьому на заваді. Ми отримали доступ до документів, за якими він був зареєстрований. Згідно з ними це торговий павільйон, власником якого є Тетяна Табачук. Зареєструвала право власності державний реєстратор Наталія Насанович із Грушвицької сільради.

Віталій Герман, заступник міського голови Рівного:

Через недосконалість нашого законодавства державні реєстратори мають право реєструвати об’єкт нерухомості по всій області, незалежно від того, де вони живуть і працюють. Ні паспорт прив’язки об’єкта, ні містобудівні умови виконавчі органи Рівненської міської ради цій людині на цей об’єкт не надавали.

Сергій Таргоній, начальник міського управління земельних відносин:

Земельна ділянка — комунальна власність міста, яка перебуває в оренді з 2000 року. Капітальних будівель там зводити не можна було, тому що внизу проходить теплотраса. Саме тому в лютому 2020 року міська рада відмовила в поновленні договору про оренду. Зараз справа перебуває в суді. Наступне засідання — наприкінці жовтня. Якщо суд прийме рішення на користь міської ради, виконавчі служби будуть зобов’язані знести будівлю.

Джерело: Рівне Вечірнє