23°

На які зміни чекати українцям з 1 жовтня?

1) Як працюватимемо та відпочиватимемо у жовтні?

1 жовтня в Україні є державним святом – це День захисників і захисниць України (нагадаємо, що раніше ми його святкували 14 жовтня, але дату цього року перенесено Законом №3258). Мали б мати 2 жовтня вихідний. Та через війну це робочий день з оплатою праці, як у звичайний (несвятковий) робочий день.

2) Хто з жінок з 1 жовтня зобовʼязаний стати на військовий облік?

Жінки, які придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком і закінчили заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої чи вищої освіти й здобули медичну або фармацевтичну спеціальність, підлягають взяттю на військовий облік.

3) До кого з 1 жовтня не застосовуватимуться штрафи з РРО?

З 1 жовтня 2023 року СГ звільняються від відповідальності за вчинені ними порушення вимог Закону № 265 (крім порушень при продажу підакцизних товарів), якщо вони вчинені на ТОТ, території активних та можливих бойових дій.

4) З 1 жовтня діятиме Закон щодо обмеження продажу сигарет в duty-free

1 жовтня набере чинності Закон України від 10.08.2023 №3326-ІХ «Про внесення змін до Митного кодексу України та інших законів України щодо протидії незаконному обігу тютюнових виробів». Ним забороняється на час воєнного стану поміщення і продаж у магазинах безмитної торгівлі (дьюті фрі) вироблених в Україні тютюнових виробів. У разі виявлення після 01.10.2023 фактів виробництва та/або зберігання та/або реалізації тютюнових виробів, які були вироблені для цілей реалізації магазинам безмитної торгівлі, такі товари вважатимуться немаркованими. Про це тут.

5) З 1 жовтня у субʼєктів первинного фінмоніторингу зʼявиться новий обовʼязок щодо даних про бенефіціарів

З 1 жовтня запрацює обовʼязок субʼєктів первинного фінмоніторингу повідомляти держреєстраторів про недостовірність інформації про КБВ або структуру власності юрособи та підтвердити зазначені відомості.

6) З 1 жовтня водії повинні їздити з увімкненими фарами

З 1 жовтня на всіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами повинні бути увімкнені денні ходові вогні, а в разі їх відсутності –  ближнє світло фар.

7) 2 жовтня – останній день для подання звіту про контрольовані операції за 2022 рік

ДПСУ підкреслила, що у поточному році останнім днем подання Звіту та Повідомлення про МГК за 2022 рік є 2 жовтня, оскільки граничний строк припадає на вихідний.

8) 2 жовтня – останній день для сплати податків за серпень

ДПС нагадує, що 2 жовтня є граничним терміном сплати податкових зобов’язань за серпень 2023 року. Але ті, хто поки що не має можливості сплатити податки через війну (та можуть це довести), зможуть сплатити після закінчення війни.

9) З 8 жовтня діятиме оновлений Порядок надіслання контролюючими органами ППР

Мінфін вніс зміни до Порядку надіслання ДПС податкових повідомлень-рішень платникам податків. Зокрема, приведено у відповідність до вимог ПКУ визначення підстав щодо застосування ППР форми «Ш». Ці правила наберуть чинності з 8 жовтня.

10) З 14 жовтня запрацюють нові правила для посередників у працевлаштуванні за кордоном

14 жовтня набере чинності  Закон від 20.03.2023 №2982-IX, який спрямований на захист трудових мігрантів та боротьбу з шахрайством у працевлаштуванні за кордоном. Закон відміняє ліцензування діяльності суб’єктів господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном. Водночас пропонується запровадити декларативний принцип ведення такої діяльності, відповідно до якого суб’єкти господарювання, що надають послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, включаються до переліку суб’єктів господарювання за поданою ними декларацією.

11) З 17 жовтня діятимуть особливості застосування спрощення «процедура випуску за місцезнаходженням»

Наказ Мінфіну №355, який набере чинності 17 жовтня, регулює застосування цього спрощення за таких варіантах ввезення / вивезення товарів компаніями, які мають відповідну авторизацію:

  • ввезення за попередньою митною декларацією;
  • ввезення на умовах Конвенції про процедуру спільного транзиту (по Т1);
  • вивезення за митною декларацією (експорт, реекспорт, тимчасове вивезення або переробка за межами митної території);
  • вивезення на умовах Конвенції про процедуру спільного транзиту (по Т1 після оформлення митної декларації).

12) До 18 жовтня всі юрособи мають зареєструватися в Електронному суді

Для участі у господарському процесі (йдеться про судові спори з контрагентами, у т.ч. щодо укладення та виконання договорів, стягнення збитків у разі нереєстрації ПН/РК в ЄРПН, штрафних санкцій за порушення строків виконання грошових та інших зобов’язань тощо), треба зареєструватися в ЄСІТС. І граничний строк, коли це треба зробити, визначено у Законі № 3200 – до 18.10.2023 включно.

13) 19 жовтня – останній день сплати ЄСВ для ФОПів за ІIІ квартал 2023 року

19 жовтня закінчується строк сплати ЄСВ фізичними особами – підприємцями, в тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування, та особами, які провадять незалежну професійну діяльність, і членами фермерського господарства за ІІI квартал 2023 р.

14) З 20 жовтня буде вдосконалено умови та порядок імміграції в Україну іноземців та осіб без громадянства

20 жовтня набере чинності Закон від 29.06.2023 №3180-IX. Зокрема, змінюються підстави для надання дозволу на імміграцію та квота імміграціїв, правила в’їзду іммігрантів до України і видача посвідки на постійне проживання, а також встановлюються обставини, за яких факт перебування у шлюбі з громадянином України або іммігрантом не визнається підставою для надання дозволу на імміграцію.

15) А наприкінці місяця – не забудьте перевести годинники на «зимовий час»! 

Традиційно переведення годинників відбувається в останню неділю жовтня о 4 годині на 1 годину назад. Таким чином, у ніч з суботи на неділю 29 жовтня потрібно буде перевести на годину назад!

Створено за матеріалами news.dtkt.ua.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp