23°

На замітку жителям Рівненщини: як отримати безвідсотковий кредит на відкриття власної справи

Війна в Україні призвела до того, що багато родин опинилися у скрутному становищі. Вони втратили роботу, житло, заощадження. Для багатьох з них критично важливим стало повернення до самостійного й економічно незалежного життя.

З цією метою Міністерство соціальної політики України перезапустило програму «Рука допомоги». Вона спрямована на допомогу малозабезпеченим особам у відкритті власної справи.

Програма передбачає надання непрацюючим працездатним особам з числа членів малозабезпеченої сім’ї одноразової безвідсоткової поворотної допомоги у розмірі до 100,5 тис. грн для відкриття чи розвитку власного бізнесу.

Допомога надається на придбання обладнання та матеріалів, необхідних для розвитку власної справи. Кредит надається строком на 3 роки.

**Фінансову допомогу не треба повертати, якщо завдяки їй підприємцем:

  • сплачено податки, збори і ЄСВ в сумі, що перевищує суму наданої допомоги;
  • у перший рік з дати отримання допомоги, за направленням центру зайнятості, ним працевлаштовано не менше 2-х осіб із малозабезпечених сімей строком не менше, ніж на два роки.**

Для отримання допомоги необхідно звернутися до найближчого Центру зайнятості. Там потрібно подати документи до створеної при Центрі зайнятості Комісії з питань надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї.

До складу Комісії включаються представники центру зайнятості, представники органів соціального захисту населення, органів місцевого самоврядування, територіальних органів ДПС, організацій (об’єднань) роботодавців і профспілок (за згодою).

Комісія розглядає документи і після засідання надсилає претенденту на фінансову допомогу письмове повідомлення про прийняте рішення.

Якщо рішення позитивне, людина має створити юридичну особу чи зареєструватися як фізична особа-підприємець протягом 30 календарних днів з дати отримання повідомлення.

Програма «Рука допомоги» є важливою ініціативою, яка може допомогти малозабезпеченим особам розпочати власну справу та стати економічно незалежними.

Відповіді на найпоширеніші запитання щодо програми є на нашому сайті – за посиланням https://www.msp.gov.ua/news/22622.html 


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp