-1°

Німеччина буде відмовлятися від російського газу

Німеччина дала хід планам щодо будівництва двох терміналів для зрідженого природного газу (ЗПГ) та щодо збільшення своїх газових запасів, щоб зменшити залежність від російського газу після вторгнення Росії в Україну, заявив у неділю канцлер Німеччини Олаф Шольц.

“Ми зробимо більше, щоб забезпечити безпечне енергопостачання для нашої країни”, — сказав він депутатам на спеціальній сесії Бундестагу, призначеній подіям в Україні, повідомляє Reuters.

“Ми повинні змінити курс, щоб подолати нашу залежність від імпорту від окремих постачальників енергії”.

Німеччина зазнала тиску з боку інших західних країн, щоб вона стала менш залежною від російського газу, але її плани поступово припинити роботу вугільних електростанцій до 2030 року та закрити свої атомні електростанції залишають у неї мало варіантів.

Раніше цього тижня Німеччина зупинила проєкт російсько-німецького газопроводу “Північний потік-2” вартістю 11 мільярдів доларів через дії Росії.

Відтоді як РФ вторглася в Україну, Захід запроваджує більш суворі санкції, а питання постачання енергоносіїв стало ще більш гострим.

“Події останніх кількох днів показали нам, що відповідальна, перспективна енергетична політика є вирішальною не тільки для нашої економіки та навколишнього середовища. Вона також має вирішальне значення для нашої безпеки”, — сказав Шольц у неділю.

Чим швидше Німеччина зможе розширити виробництво відновлюваної енергії, тим краще, сказав він.

Крім того, Німеччина збільшить обсяги природного газу у своїх сховищах та додатково закуповуватиме природний газ на світових ринках в координації з Європейським Союзом, сказав він.

Згідно з даними промислової групи Gas Infrastructure Europe, Німеччина має 24 млрд кубометрів підземних сховищ газу, які наразі заповнені приблизно на 30%.

Шольц також заявив у неділю, що Німеччина швидко побудує два термінали зрідженого газу в Брунсбюттелі та Вільгельмсгафені.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp