16°

Новорічний стіл для українців подорожчає на 20% – експерт

Новорічний стіл -2022 для українців подорожчає на 20%. Про це в коментарі ГолосUA повідомив глава Союзу українського селянства Іван Томич.

«У порівнянні з минулим роком, новорічний стіл, в середньому, подорожчає на 16-20%. Тобто українцям потрібно буде переплатити на 20% для того, щоб накрити стіл, як в минулому році », – сказав І. Томич.

За його словами, найсильніше до нового року подорожчають м’ясо та овочі.

«Помідори, огірки та перець до нового року подорожчають до 20%. Також зростуть у ціні овочі борщового набору. Хоча буряк, морква, цибуля, капуста до кінця року подорожчають не так сильно – на 10%. А ось цибуля може рекордно подорожчати. У порівнянні з минулим роком – в 2,5 рази. Крім того, подорожчає м’ясо. Свинина на 20%, а курятина на 10% », – резюмував І. Томич.

Нагадаємо, експерти повідомили про ризик подальшого зростання цін на продукти перед новорічними святами.

Зокрема, ціни на хліб за рік виросли в середньому на 18%, а торти і тістечка стали дорожче на 80%. Це сталося через те, що на всіх етапах виробництва – від виготовлення борошна до виготовлення кінцевої продукції використовується електрика.

Через подорожчання енергоресурсів було вироблено менше кормів для тварин та свійської птиці. Це призвело до скорочення поголів’я. Відповідно злетіли ціни на яйця і м’ясо. Протягом року свинина подорожчала на 4%, курятина – на 6%, яловичина – на 12%. Яйця подорожчали на 8%.

До кінця листопада, ймовірно, що не злетять ціни на овочі з борщового набору. Картопля і буряк будуть продаватися по 13 гривень за кілограм, капусту можна буде купити за 8 гривень, цибуля – за 10-11.