5°

Обласна лікарня Рівного не забезпечує пацієнтів ліками за безкоштовними програмами

Голова Національної служби здоров’я України Наталія Гусак повідомила, що під час перевірки Рівненської обласної лікарні виявлено, що заклад не забезпечує пацієнтів ліками за безкоштовними програмами.

У пацієнтів, які перебувають на стаціонарному лікуванні, виявили списки ліків, які вони самостійно купували в аптеках. Пацієнти заявили, що не знали про наявність безкоштовних програм і не були проінформовані про них медичним персоналом.

“Це неприпустимо. Кожна людина, яка має право на безкоштовні ліки, повинна їх отримувати. Ми будемо з цим питанням працювати”, – зазначила Наталія Гусак.

Вона додала, що НСЗУ не фінансує заклади, а лише оплачує надані ними послуги пацієнтам. Тому лікарня повинна самостійно забезпечувати пацієнтів ліками за безкоштовними програмами.

Завідувачка обласної лікарні Ольга Шульга заявила, що заклад вживає заходів, щоб забезпечити пацієнтів ліками за безкоштовними програмами. Зокрема, лікарня проводить інформаційні кампанії серед пацієнтів та персоналу, а також розробляє нові механізми забезпечення ліками.

“Ми розуміємо, що це серйозна проблема, і ми працюємо над її вирішенням”, – зазначила Ольга Шульга.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp