17°

Офіційна заява щодо запровадження в Україні надзвичайного стану

Ситуація, в якій знаходиться наша держава, вимагає від нас єдності, спокою та рішучості. І готовності в будь-який момент часу задіяти всі можливості для захисту країни.

Заради безпеки держави та нашої перемоги у гібридній війні ми маємо, перш за все, працювати на випередження, заздалегідь реагувати на виклики та продумувати кожен свій крок наперед, зважаючи на потенційне розвиток різноманітних сценаріїв.

Рішення влади тимчасово ввести надзвичайний стан на всій території України є необхідним та виваженим.

Ескалація на сході супроводжується спробами розхитати суспільство через панічні настрої, кібератаки, інформаційно-психологічні операції, активізацію російських агентів впливу та диверсійних груп тощо. Усі ці дестабілізаційні фактори знаходяться під особливим увагою СБУ. І введення надзвичайного стану надає додаткові інструменти для їх нейтралізації, покращення захисту об’єктів критичної інфраструктури та громадського порядку, недопущення диверсій, протидії іншим проявам гібридної війни.

Водночас звертаємо вашу увагу – введення надзвичайного стану не означає, що життя громадян ускладниться, а всі передбачені законом механізми будуть застосовані. Адже кожен регіон України має свою специфіку безпеки.

Так само немає підстав для нагнітання ситуації та поширення фейків – йдеться про введення саме надзвичайного, а не воєнного стану. Як тільки в цьому не буде потреби, його буде відмінено.

Наразі немає підстав для тривоги. Іде максимально лагідна робота для найефективнішої захисту нашої країни та вашої безпеки.