13°

Опубліковано відео Рудого лісу, де окопувалася “армія дурнів”

У мережі з’явилося відео так званого Рудого лісу, який ще називають “іржавим”. Це найбільш радіоактивна територія за межами четвертого енергоблоку ЧАЕС, що вибухнув у 1986 році. Саме тут окопувалися російські військові.

У Білорусь зайшла велика колона зараженої російської техніки з радіоактивної ділянки Чорнобильської «зони відчуження» і «міста атомників» Славутича. саме тому під загрозою додаткового радіоактивного опромінення опинилися жителі Брестської, Гомельської, Мінської і Могилівської областей.

За 4 тижні вже десятки російських солдатів постраждали від тяжкої форми променевої хвороби через вплив радіації під час окопування в заражених районах навколо ЧАЕС. Зараз їх масово звозять до гомельського центру радіаційної медицини (ДУ «Республіканський науково-практичний центр радіаційної медицини та екології людини»).

Вся російська техніка в зоні відчуження також надмірно «фонить» через піднятий гусеницями бронетехніки радіоактивний пил і численні пошкодження зараженого радіацією ґрунту.

Білорусів попередили, що будь-який контакт з технікою чи солдатами, які прибули зі «зони відчуження», може призвести до найважчих наслідків для здоров’я через вплив радіації.

Ось що сказали з цього приводу в НАЕК «Енергоатом»:

Зазначимо, що підтвердилася й інформація про фортифікаційні споруди — окопи, які рашисти будували прямо в Рудому лісі — найзабрудненішому в усій Зоні відчуження. Тож не дивно, що окупанти отримали значні дози опромінювання й запанікували за перших ознак хвороби. А проявилася вона дуже швидко. Відтак серед військових почав назрівати майже бунт, і вони почали збиратися звідти.

Нагадаємо, що Рудий ліс — це близько 10 км² вкритої лісом території, прилеглої до Чорнобильської АЕС, яка взяла на себе найбільшу частку викиду радіоактивного пилу під час вибуху реактора в 1986 році. Висока доза поглинутої радіації призвела до загибелі дерев (переважно сосен) і забарвлення їх у буро-червоний колір. Крім того, ночами спостерігали світіння загиблих дерев, спричинене взаємодією ферментів дерева з радіоактивними частками та радіоактивним розпадом. Під час робіт з дезактивації території ліс знесли бульдозерами і поховали.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp