11°

Парламент підтримав введення надзвичайного стану на всій території України

Парламент підтримав введення надзвичайного стану на всій території України, крім Донецької та Луганської областей. У зазначених областях продовжується Операція об’єднаних сил.

«Наголошую: причин для паніки немає. Надзвичайний стан — це не воєнний, і не означає неминуче вторгнення. Він потрібен для того, щоб сконцентрувати свої зусилля на посиленні національної безпеки, захисту кожного українця. Так ми зможемо превентивно реагувати на будь-які сценарії, щоб запобігти їм. Що зміниться для звичайних громадян? По факту — нічого. Хіба що українці помічатимуть більше перевірок на дорогах, посилення охорони на вулицях тощо», — пояснив Руслан Стефанчук.

Голова Парламенту України розповів, що надзвичайний стан вводиться на 30 днів.

«Що саме передбачатиме надзвичайний стан на тій чи іншій території — залежатиме від того, що реально там відбувається. У разі погіршення безпекової ситуації ми передбачимо більше інструментів реагування. Рішення про мобілізацію не обговорюється. Наразі додаються лише 36 тис. резервістів, які переважно вже мають бойовий досвід», — зазначив Руслан Стефанчук.