17°

Патронатна сім’я на Рівненщині прихистила 17 діток

Патронатна сім’я на Рівненщині прихистила 17 дітей, які потрапили у складні життєві обставини.

Сім’я Сєркових займається патронатним вихованням дітей з 2020 року. Пані Вікторія за фахом економістка? а її чоловік Олексій – учитель. Рішення стати патронатними вихователями родина прийняла після переїзду з обласного центру до Тучина, що у Гощанській громаді.

«Маємо своїх трьох рідних дітей. Перед тим запитували у них, чи підтримують наше рішення – прийняти в сім’ю ще дітей, – каже пані Вікторія. – За майже чотири роки у нашій родині побувало 17 дітей. Нині у нас під патронатом четверо – усі з однієї сімʼї».

Перш ніж взяти першого вихованця, подружжя пройшло спеціальне навчання, розповідає фахівчиня соцслужби Гощанська селищна рада Інна Власюк. А щороку сімʼя проходить курси, таким чином підвищує рівень свого виховного потенціалу.

«Дітки у родину потрапляють різні, є дуже занедбані та важкими формами хвороб, – зазначає Інна Власюк. – Проте навіть за декілька місяців, що перебувають у сімʼї, надолужують як у здорові, так і у вихованні – навчаються, ходять на гуртки. До речі, у родини Сєркових є своя майстерня з виробництва глиняних виробів. Залучають діток. Після перебування у патронаті дітей або всиновлюють, або ж вони повертаються у свою родину».

Зараз це єдина сім’я у Гощанській громаді, яка має статус патронатної. Загалом на Рівненщині діє 8 патронатних сімей.

«Необхідність створення патронатних сімей завжди існує. Та кількість родин, які є на даний момент, не вирішує проблему, оскільки щороку в області сиротіє більше 200 дітей, батьків яких позбавляють батьківського піклування. Патронатні сім’ї мають стати альтернативою дитячим будинкам» – наголошує заступниця голови Рівненської ОДА Людмила Шатковська.

Нині на Рівненщині шукають кандидатів у патронатні батьки. Адже це шлях до збереження діток від спецзакладів.

Нагадаємо, на сьогодні у Рівненській бласті 95% дітей, які мають статус сироти або позбавленої батьківського піклування, влаштовані у сімейні форми виховання. І все ж близько 100 неповнолітніх через складні життєві обставини перебувають в спецзакладах.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp