17°

Пенсіонери зможуть витратити тисячу за вакцинацію на ліки – Зеленський

Президент Володимир Зеленський оголосив, що тисячу гривень за вакцинацію люди старшого віку зможуть витратити в аптеках.

“Програма “єПідтримка” розширюватиметься, щоб нею могли скористатись якнайбільше українців. Громадяни у віці 60+ зможуть уже з січня витратити 1 тис. грн на соціальні потреби, зокрема на купівлю ліків. Умова: повна вакцинація проти COVID-19. Урядовці отримали необхідні доручення”, – написав президент у Twitter.

Рішення видавати українцям по тисячі гривень за щеплення президент оголосив місяць тому. Верховна Рада виділила на це 8 млрд гривень, а уряд затвердив усі деталі і процедури. Так влада сподівається стимулювати вакцинацію в Україні.

Пілотний проєкт почне діяти з 13 грудня, а повністю система подачі запрацює 19-го.

Як отримати гроші?

Для того, щоб отримати тисячу гривень, потрібно виконати низку умов:

-мати 18 років,

-отримати два щеплення від ковіду,

-завантажити додаток Дія,

-згенерувати електронний ковід-сертифікат у додатку Дія.

Мінцифри закликають людей вже зараз генерувати у Дії ковід-сертифікати, не чекаючи 19 грудня. У відомстві побоюються, що через величезну кількість запитів в один день і про сертифікати, і про гроші, сервіс може не витримати.

Коли й куди прийдуть гроші?

З 13 грудня стартує пілот проєкту. Тобто у деяких користувачів Дії з’явиться можливість подати заявку на гроші вже з 13 грудня.

Офіційно програма має запрацювати з 19 грудня. У цей день у додатку Дія у всіх людей, які вже мають ковід-сертифікати, з’явиться додаткова опція “єПідтримка”.

Щоб отримати гроші за щеплення, потрібно оновити додаток Дія, зайти у розділ “Послуги” і натиснути кнопку “єПідтримка”.

Далі потрібно підтвердити, що вам є 18 років. Після цього має підтягнутися перелік банків, в яких можна відкрити віртуальну картку. Перелік банків оприлюднять трохи згодом.

Далі користувача має перекинути в банк, де він створює віртуальну картку у кілька кліків. Потім користувача повертає у додаток Дія, де буде підтвердження про створення картки.

Гроші за щеплення будуть на картці банку, який ви оберете. Але сама віртуальна картка спочатку буде тільки в Дії. Немає значення, чи був у людини рахунок у цьому банку до цього.

Мова йде про новий спеціальний банківський продукт – віртуальну картку у Дії.

Віртуальну картку з вакцинальними грошима можна відкрити також у додатках банків.

Станом на 13 грудня, у ьанках створили вже 1 млн віруальних карток у різних банках у рамках проекта єПідтримка и 1,3 записалися на бетатесування.

Наразі віртуальні картки створюють такі банки: Монобанк, А-банк, Альфа-банк.

48 137 пользователей записались на бета-тестирование услуги, которое стартует сегодня (обновите Дію и запишитесь на тестирование).

Через сайт Дії відкрити такий рахунок поки що неможливо.

На що витратити гроші?

Гроші з віртуальної картки у Дії не можна буде зняти у банкоматі, не можна буде комусь переслати чи поповнити.

Їх можна витратити лише на певні види товарів і послуг. Наприклад, розрахуватися за квитки чи їжу у кінотеатрі, купити квитки у театри, музеї, на концерт, придбати книги чи розрахуватися у спортзалі, купити квитки на залізницю.

Ініціатива президента щодо аптек йде в розріз тим, про що говорили в уряді раніше.

Спочатку в уряді розповідали, що витратити гроші можна буде лише на той бізнес, який найбільше постраждав під час пандемії – це кінотеатри, театри, музеї, внутрішні перевезення, спортклуби. Про аптеки під час презентації програми “єПідтримка” взагалі не йшлося.

Джерела ВВС Україна в уряді розповідали, що аптеки не хотіли включати у цей перелік, бо значний притік грошей у цю сферу може посилити інфляцію. Водночас, фармацевтичний бізнес, за оцінками, отримав надприбутки під час пандемії.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp