21°

Передвиборчі обіцянки Сухляка: пусте проти порожнього

Міський голова Здолбунівської територіальної громади Владислав Сухляк в черговий раз дав своїм виборцям і тим, хто за нього не голосував, привід перевірити, чого варте його слово. Якби саме передвиборче слово пана Сухляка було тим самим біблійним, навряд чи сьогодні можна було говорити про факт творення.

Деякі мешканці Здолбунова вважають, що популізм чинного здолбунівського голови демагогічний і базується виключно на необґрунтованих обіцянках.

Одна зі здолбунівчанок, а саме Ріта Аврам, поширила допис У соцмережі Facebook, в якому звернулася до керівника Здолбунівської ТГ щодо ситуації на вул. Мазепи, 20. На вказаній локації панує суцільний безлад: сміття, зграї бродячих собак, дрімучі чагарники висотою до 4 метрів. А ще відносно недавно, в жовтні 2020 року, пан Сухляк відзняв передвиборче відео. Тоді він разом з прихильниками політичної партії «ЄС» приїхав на Мазепи, 20, щоб зняти, як він бореться з комунальним безладом у Здолбунові.

«Це не то, що я там приїхав, щоб спеціально знімати, чи шо. Це отаке відношення сьогоднішньої влади буде місцевої. Да? Це ваше обличчя, шановні. Зверніть на це увагу. Вам ще залишилось там 10 днів» (мова оригіналу збережена).

Спираючись на стилістику самого Владислава Сухляка, ось так сьогодні виглядає вже його обличчя:

В своєму «агітаційному» відео чинний голова критикував роботу ТЗОВ комунальних підприємств під керівництвом депутатки Здолбунівської міськради Людмили Бабак. Тепер ця місія перейшла до КП «Комунальне» Тишкуна Р., а відповідальність за гармидер на вулицях міста несе вже сам пан Сухляк.

«До органів місцевої влади була подана петиція, яку підписало більше трьохсот громадян. Для чого ви ігноруєте ці звернення, тоді, як згідно Закону України, посадовець зобов’язаний надати письмову відповідь на звернення громадян на протязі тридцяти днів, а в складних випадках– сорока п’яти днів? Пропонуємо вам звернути на це увагу, та не порушувати Закони України так, як за це існує безпосередня відповідальність. Жодне питання не вирішено, а ви заявили, що було два звернення, на які ви надали письмові відповіді Це неправда .Якщо до вас вони не доходять, то може нам надати копії цих звернень?», – пише Ріта Аврам. «Перед виборами ви дружно навели порядок на цій території разом з однопартійцями з ЄС (і це під проливним дощем!). Вибори виграли, то welcome на Мазепи 20!!! Ми ж до Європи крокуємо, чи не так?».

Далі в дописі йдеться про загарбання рівненським братством «псевдоволонтерів» центру адопції тварин, які привозять з Рівного до Здолбунова живність на перетримку і проживання.

«Що це за секретність така, і якою «стерилізацією» займається Юлія Кирильчук-Кухар, що по місту бродять ці беззахисні цуценята? На відео в чагарниках проживають не тільки безпритульні люди, а і безпритульні тварини, зокрема цуцики, яких порозкидали по місту!», – підсумовує пані Аврам.

Чому Вікіпедія пише про те, що «на пострадянському просторі вираз «передвиборчі обіцянки» частіше вживається в негативному контексті, що пов’язано з їх невиконанням»? Тому що саме такі дії можновладців спотворюють семантику таких виразів.

Чому люди обрали пана Сухляка? Мабуть, тому що його заяви були схожі на повноцінну цивільно-правову угоду, а не лише на засіб передвиборчої агітації. Адже тільки обмін голосів виборців на зобов’язання виконати конкретні обіцянки може виправдати той кредит довіри, який надали пану Сухляку його виборці. Але у голови Здолбунівської територіальної громади вже з’явилася заборгованість по цьому кредиту. Це елементарна відповідальність, яку має розуміти кожен політичний позичальник. Інакше боржник перетворюється на злодія.