18°

Переселенці з Херсона заснували дубенський Пласт

Знайомтеся – Любов і Василь, сім’я банкірів-пластунів з Херсону, які після початку повномасштабної війни переїхали до Дубна.

«До Пласту в Херсоні долучилися, як тільки було медійно поширено інформацію про рух на Південь і Схід України. А потім перша презентація Пласту, набір у рій і ось наша донька – новачка», – згадує Василь.

Про це розповів на своїй сторінці голова Дубенської РВА, Всеволод Пекарський.

Пласт під час окупації Херсона працював в підпіллі: допомагав тим, хто не міг виїхати, хто виїхав і шукав житло, тим, хто знайшов новий дім і шукав друзів; і звісно всім, хто доєднатися до Сил оборони.

«До організації Пласту в Дубно нас підштовхнула його фактична відсутність. Досвід роботи з дітьми ми отримували проводивши в Херсоні уроки фінансової грамотності, на яких і виявляли величезний потенціал до розвитку наших дітей. Нам є про що поговорити і з батьками, і з дітьми» – розповідає Василь.

Нині ж в дубенському Пласті набрано три гуртки, сходини відвідують 22 дитини, серед яких є й діти вимушених переселенців. Люба перебуває у декретній відпустці, Василь служить в ЗСУ. Подружжя виховує двох діток. Всі зусилля спрямовують на розвиток пластунського руху в Дубно.

«Чому саме Пласт: тут стопроцентна підтримка кожного пластуна в будь-якій ситуації (війна, лихо чи свято); тут безпечне місце для того, щоб відповідальність пластунів спрацювала в розвиток; виховати у наших дітей лідерство – саме те, чого бракує багатьом. Виявилось, що у нас багато однодумців серед дубенчан, багато хто чекав відкриття і одразу приєднався до Пласту. У нас попереду багато роботи і ми хочемо системно працювати на далеку перспективу. Легкість у складних ситуаціях – те, що хочеться пронести через всю велику пластову гру і передати іншим», -розповідає Любов.

До речі, 8 квітня був день народження Пласту, якому цьогоріч виповнилось 111 років.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp