3°

Підозрюваного, який перебував у розшуку з 2016 року, взяли під варту в залі апеляційного суду

Таке рішення ухвалила колегія суддів Рівненського апеляційного суду, скасувавши ухвалу слідчого судді місцевого суду від 8 вересня 2021 року, якою відмовлено в задоволенні клопотання слідчого про обрання підозрюваному у вчиненні особливо тяжкого злочину запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, та обрано йому більш м’який запобіжний захід — домашній арешт.  

Рівненський апеляційний суд розглянув апеляційну скаргу прокурора на рішення місцевого суду. У ній прокурор просив скасувати оскаржувану ухвалу та постановити нову, якою обрати підозрюваному у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.187 Кримінального кодексу України (розбій, поєднаний з проникненням у житло), запобіжний захід — тримання під вартою строком на два місяці. Увага суду акцентувалась на тому, що підозрюваний із 2016 року перебував у розшуку, тому ризик того, що він знову переховуватиметься від органу досудового розслідування та суду не зник. Більше того, підозрюваний у 2007 році уже притягувався до кримінальної відповідальності за грабіж, поєднаний з насильством.

Нагадаємо, Б. підозрюється в тому, що 13 листопада 2016 року близько 5-ї години, маючи умисел на незаконне заволодіння чужим майном, з корисливих мотивів через кватирку вікна проник до однієї з квартир на вулиці Дубенській у Рівному та, приставивши до горла жінки ножа, незаконно заволодів 800 гривнями й мобільним телефоном марки «Нокіа 130», чим завдав їй та співмешканцеві майнової шкоди у розмірі 1 123 гривні.

Рівненський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду кримінальних справ, заслухавши учасників судового розгляду, прийшов до висновку про скасування ухвали слідчого судді місцевого суду та задоволення апеляційної скарги прокурора.

29-річного підозрюваного взяли під варту в залі судового засідання. У Слідчому ізоляторі він пробуде щонайменше два місяці – до 5 грудня 2021 року. 

Якщо органом досудового розслідування буде доведено вину затриманого, санкція статті, яка йому інкримінується, передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років із конфіскацією майна.