19°

Підозрюваний у держзраді рівнянин заперечує свою вину

Підозрюваного у держзраді колишнього військового апеляційний суд у Рівному залишив під вартою. 16 червня відбулося засідання, на якому захисники просили тримання під вартою замінити на цілодобовий домашній арешт. Сам підозрюваний звинувачення називає несправедливими і прокоментував листування із росіянами. Про це повідомляє Суспільне.

Захисники підозрюваного апелювали до того, що під час вручення підозри було допущено процесуальне порушення. Крім того, за їх словами, підозрюваний не може впливати на слідство і не збирається переховуватися, адже доглядає за хворими мамою та сестрою.

Представники прокуратури наполягали на триманні під вартою.

“Його підозра підтверджується матеріалами кримінального провадження у сукупності. Єдине, що можу озвучити, це переписка у месенджерах, вилучена з телефону підозрюваного. Руденка підозрюють у передачі відомостей про високопоставлених офіцерів Нацгвардії офіцерам збройних сил РФ, які на підставі отриманих даних планували їх фізичне знищення”, — сказав прокурор Рівненської обласної прокуратури Володимир Пилипів.

Колишній військовий, офіцер запасу Олександр Руденко висунуті йому підозри вважає несправедливими.

“Так, заперечую. Тому що це персональна переписка з колишніми однокурсниками. В силу ситуації, яка склалася — вона невдала. Те, що відбулося з боку Росії, та агресія, яка відбулася 24 лютого, для мене була несподіванкою, бо я кращих поглядів притримувався щодо цього”, — сказав підозрюваний Олександр Руденко.

Колегія суддів рішення слідчого судді міського суду залишила без змін, підозрюваний перебуватиме під вартою.