23°

Поет і військовослужбовець Максим Кривцов із позивним «Далі» загинув на війні

Поет і військовослужбовець Максим Кривцов із позивним «Далі» загинув на війні. Про загибель захисника України повідомили його мати на сторінці Максима у фейсбуці, кінорежисерка та письменниця Ірина Цілик, письменник Любко Дереш, волонтерка й військова Леся Литвинова. 

Увечері 7 січня мати поета Надія Кривцова, цитуючи рядки одного з його віршів, написала в коментарі до останнього посту свого сина, який він опублікував напередодні, 6 січня: «Фіалками мій найдорожчий син проросте».

«Чуєте ви, не “народжені для війни”… Ніхто для неї не був народжений. Кривцов Максим був надзвичайно світлою людиною. Він був поетом. Не воїном. Але він загинув. Загинув як чоловік. Як воїн. Разом з ним загинув цілий Всесвіт. Тексти і вірші. Нові сенси. Не написані строчки. Не прожиті хвилини. Не пережиті почуття. Вам добре спиться? Добре відпочивається? Добре смакує ранковий лате?» — написала Леся Литвинова.

Максим Кривцов — автор книги «Вірші з бійниці», визнаної однією з найкращих українських книжок 2023 року за версією Українського ПЕН. Як повідомляє видавництво «Наш формат», Кривцов пішов на війну добровольцем у 2014 році. Згодом працював у Центрі реабілітації та реадаптації учасників АТО та ООС і Veteran Hub. Після повномасштабного вторгнення росіян у 2022-му повернувся на фронт.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp