6°

Поліція наголошує громадянам на дотриманні правил пожежної безпеки

На території області громадяни під час відпочинку чи благоустрою приватних територій нехтують правилами благоустрою та пожежної безпеки, спалюючи сміття і залишки рослинності на відкритій місцевості, що призводить до непоправних наслідків. Як наслідок, подекуди це призводить до загоряння і знищення природних екосистем. 

Поліцейські нагадують громадянам, що за порушення вимог пожежної безпеки в лісах та самовільне випалювання рослинності або її залишків Кодексом України про адміністративні правопорушення передбаченні штрафні санкції.

Нещодавно парламент прийняв закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, торфовищах та на землях інших категорій».

Законом заборонено випалювання сухої рослинності у прибережно-захисних зонах: уздовж річок, навколо водойм та на островах, за що передбачений штраф у розмірі до 153 тисяч гривень. А вже за знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу може загрожувати 5 років в’язниці відповідно до статті 245 КК України.

Шановні жителі області! Пам’ятайте, що порушення правил пожежної безпеки несе загрозу не лише навколишньому середовищу, а й першочергово вашому життю та здоров’ю! 

Джерело: Національна поліція