10°

Президент нагородив солдата з Рівненщини орденом «Золота Зірка»

Поранений «Шпак» врятував побратимів, а потім дістався до свого підрозділу та ще й зі своїм кулеметом – історія солдата із Сарненщини.

З нагоди Дня Незалежності України Президент Володимир Зеленський вручив нашому земляку – солдату Державної прикордонної служби Івану Кишенку орден «Золота Зірка». Захисник родом із села Люхча, Герой України, воїн-кулеметник ЗСУ з позивним «Шпак». Історію про Івана розповів нацгвардієць Віталій Ремінний.

«Я до кінця своїх днів буду вдячний хлопцям-прикордонникам, які прийшли нам на допомогу і зустріли смерть, як Герої. Це було на Лиманському напрямку. Ворог кинув потужні сили на штурм позицій, які пліч-о-пліч утримували прикордонники бригади «Сталевий Кордон» та бійці Нацгвардії. Рашисти здійснили масований артилерійський обстріл, після чого почали штурм переважаючими силами піхоти. Нацгвардійці отримали контузії та, зважаючи на кількість ворожих штурмовиків, готові були прийняти свій останній бій. Врятував побратимів героїчний вчинок прикордонника Івана на псевдо «Шпак», – розповів Віталій.

Нацгвардієць додав, що Іван висунувся зі своїм кулеметом на позицію, з якої почав давати відсіч російським штурмовикам. Це дозволило побратимам відійти та зайняти оборону. Невдовзі кулемет прикордонника затих і побратими подумки попрощалися з Героєм.

Вони навіть не встигли познайомитись…

Іван не виходив на зв’язок.

«Через шість годин поранений «Шпак» дістався до свого підрозділу та ще й зі своїм кулеметом. Повернувся «з того світу» – ворога мочити. Іван – справжній патріот. Коли почали формувати бригади наступу, він серед перших добровольців подався до «Сталевого Кордону», – підсумував військовий.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp