20°

Проект Рівнеоблводоканалу вартістю майже 200 000 євро переміг у конкурсі у Словаччині

Конкурс був оголошений Міністерством закордонних справ Словаччини та Словацькою агенцією з міжнародного співробітництва та розвитку (SlovakAid). Номер проекту: SAMRS/2021/UA/1/5.

 Конкурсна заявка «Безпечна вода для міста Рівне» стала однією з двох переможців серед 14 проєктів, здобула найвищий бал (95 із 100) та отримала 2/3 загального бюджету конкурсу – 199 373 євро.

 У рамках реалізації проекту на потужностях підприємства буде встановлена установка з виробництва гіпохлориту натрію марки А – безпечного реагенту, яким дезінфікують воду перед подачею у мережу водопроводу. Цю технологію використовують водопостачальні підприємства України та інших країн Європи. В Україні є один виробник – монополіст, який охоплює до 90% ринку, зловживає становищем, регулярно підвищує ціну й загрожує зупинками виробництва.

 За словами директора підприємства, депутата обласної ради Андрія Карауша, власне устаткування з виробництва гіпохлориту натрію марки А дозволить не лише отримати незалежність від монополіста – виробника, але й допоможе заощадити близько 60% суми коштів, які Рівнеоблводоканал витрачає на знезараження води. Власне устаткування буде встановлене на однієї з найбільших насосних станцій підприємства – «Київській», де Водоканал вже розпочав роботи з підготовки приміщення, де буде розміщене безпосередньо виробництво. До речі, всі роботи Водоканал планує виконати власними силами, без залучення сторонніх підрядників, завдяки високій кваліфікації своїх працівників.

 На Рівнеоблводоканалі, ми в минулому році вже змонтували одну таку установку, з виробництва гіпохлориту натрію марки А, на станції Новий двір. В планах підприємства через декілька років повністю відмовитись від привозного гіпохлориту натрію та залежності від монополіста.  

Джерело: РОР