17°

Протасевича несподівано вивели на брифінг білоруської влади про Ryanair

Міністерство закордонних справ Білорусі вивело затриманого в Мінську опозиційного журналіста Романа Протасевича на пресконференцію щодо інциденту з рейсом Ryanair.

Це видно з онлайн-трансляції, яку веде МЗС Білорусі.

Спочатку білоруське МЗС анонсувало, що у пресконференції візьме участь Департамент авіації Міністерства транспорту, Слідчий комітет, Міноборони, прикордонники та “інші релевантні спікери”.

Але за лічені хвилини до початку до зали занесли табличку з іменем Романа Протасевича, вибачилися за затримку і пояснили, що в останній момент, “він захотів взяти участь”.

У залі також перебували журналісти ВВС. Однак вони вийшли посеред пресконференції – на їхню думку, очевидно, що Роман Протасевич перебуває в залі “з примусу”.

Версія білоруської влади

Командувач Військово-повітряних сил Білорусі Ігор Голуб показував слайди і скріншоти, наполягаючи, що ніякого перехоплення рейсу Ryanair, який слідував за маршрутом Афіни – Вільнюс, не було.

“До кордону з Литвою – 2-2,5 хв польоту. Але командир повітряного судна почав розворот. На фото поряд немає винищувача”, – сказав він, демонструючи слайди.

“Там була команда: ми вам рекомендуємо, а командир повітряного судна вирішив сам піти на посадку в аеропорт Мінськ-2”, – пояснив військовий.

Що сказав Протасевич

Сам Роман Протасевич, відповідаючи на запитання журналістів, запевнив, що він “почувається чудово”, ні на що скарг не має і його “ніхто не бив”.

Запевнив, що його не змушували до співпраці зі слідством.

І додав, що заручниками ситуації стали його дівчина Софія Сапега, яку разом з ним затримали у Мінську, та його батьки, які зараз перебувають у Польщі.

ВВС не може перевірити ці слова Романа Протасевича, а також те, чи справді він не перебуває під примусом.

Перехоплення літака

Романа Протасевича та його дівчину Софію Сапегу затримали у Мінську 23 травня по тому, як літак Ryanair із Афін до Вільнюса здійснив вимушену посадку у білоруській столиці – начебто, через бомбу на борту, якої так і не знайшли.

І Романа Протасевича, і Софію Сапегу, яка є громадянкою Росії, нині утримують у слідчому ізоляторі КДБ.

Роману Протасевичу 26 років.

У 2015 році він разом з товаришем Степаном Путилою створив YouTube-блог NEXTA, який згодом, під час масових протестів у Білорусі минулого року, став Telegram-каналом з мільйонною аудиторією.

У Білорусі проти нього відкрили кілька справ, а пізніше його внесли до списку осіб, яких підозрюють у “причетності до терористичної діяльності”, за що у країні передбачені найсуворіші санкції.

Джерело: ВВС