19°

Противник веде підготовку до нового етапу наступальних дій — українська розвідка

Росіяни ведуть підготовку до нового етапу наступальних дій, водночас загроза з боку білорусі наразі не така висока, як була в лютому перед початком вторгнення РФ. Про це заявив представник Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький в ефірі телемарафону.

“Воєнна розвідка на сьогоднішній день фіксує активність противника. При цьому це не тільки ракетні удари, які наносяться з повітря і з моря. Ми бачимо обстріли по всій лінії зіткнення, по всій лінії фронту, йде активне застосування тактичної авіації, штурмових вертольотів. Тобто так, дійсно, є певна активізація противника вздовж усієї лінії фронту.…

Однозначно зараз іде підготовка до наступного етапу наступальних дій”.

Разом з тим, Скібіцький зазначив, що в білорусі наразі немає ознак утворення потужних ударних угруповань, які були створені в лютому цього року перед початком масштабного вторгнення рф в Україну. Але він не виключив, що загроза з цього напрямку може зрости.

“Загроза є. На сьогоднішній день її рівень не такий високий, як це було в лютому, але з часом вона може зрости.

Якщо говорити про потужні ударні угруповання, насамперед російські, які були створені у лютому, перед вторгненням, на сьогодні таких ознак нема. Але ми не виключаємо, що в подальшому, в залежності від успіху, який матиме ворог на нашій території, можливе перегрупування і посилення російської присутності на території білорусі”.

За даними розвідки, на сьогодні в білорусі відбувається ротація підрозділів біля українського кордону.

“Під час ротації буде збільшена кількість військ, які перебувають біля нашого кордону. А по-друге, ми бачимо, що певні підрозділи (ракетні підрозділи, підрозділи ППО, авіаційні підрозділи) залишаються на території білорусі. Вони можуть використовувати для нанесення ракетних ударів”, – сказав представник ГУР.