5°

Прикордонники мають право вимагати у військовозобов’язаних чоловіків документи з ТЦК

Працівники Державної прикордонної служби України (ДПСУ) мають право вимагати у військовозобов’язаних чоловіків на кордоні документи з Територіального центру комплектування (ТЦК) з відміткою про відстрочку від призову. Про це повідомив речник ДПСУ Андрій Демченко в ефірі національного телемарафону.

За словами Демченка, таке право прикордонникам надано законодавством України, зокрема Законом України “Про правовий режим воєнного стану”.

“Останнім часом ми спостерігаємо збільшення кількості спроб перетину кордону за допомогою підроблених документів, фальсифікованих документів або коли мета поїздки людини не відповідає нормі, за якою дозволено перетнути кордон”, – зазначив речник ДПСУ.

Він додав, що прикордонники зважають на те, що деякі особи досить часто використовують підробки та фальсифіковані документи, тому ретельно перевіряють умови виїзду за кордон, зокрема й мають право вимагати від чоловіків документи з ТЦК, військово-облікові документи, де в тому числі є відмітка про відстрочку від призову.

Демченко порадив військовозобов’язаним чоловікам оновити свої дані в ТЦК і документи про військовий облік для можливості перетину кордону. Крім цього, у них має бути позначка про відстрочку.

Речник ДПСУ також додав, що за час воєнного стану правоохоронці викрили понад 530 злочинних угруповань, які сприяли переправленню чоловіків за кордон, зокрема шляхом підроблення документів.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp