16°

Путін офіційно вводить війська в ОРДЛО?

Очевидці повідомляють про входження великих колон військової техніки в «Л/ДНР».

Президент Росії Володимир Путін в указах про визнання «ЛНР» та «ДНР» доручив ввести на окуповані українські території російські війська для «підтримки миру». Про це йдеться у відповідних указах про визнання «Л/ДНР», опублікованих пізно ввечері, 21 лютого.

«У зв’язку зі зверненням Голови Донецької Народної Республіки Міністерству оборони Російської Федерації забезпечити до укладення договору, названого у пункті 3 цього Указу, здійснення Збройними Силами Російської Федерації на території Донецької Народної Республіки функцій щодо підтримання миру», – йдеться в пункті 4 одного із опублікованих указів.

Аналогічне формулювання міститься в указі, який стосується території так званої «ЛНР».

Водночас «Радіо Свобода» з посиланням на очевидців з окупованого Донецька повідомляє про рух колони танків і бронетехніки з Донецька до лінії фронту.

Жителі повідомляють про захід надзвичайно великої колони танків і бронетехніки з Донецька у північно-західному напрямку, до лінії зіткнення, пише Zaxid.net.

Як повідомили кілька очевидців близько 23 години, колона пройшла близько години тому прямо по центру міста, вулиці Університетській, та рухалася протягом години. Люди кажуть, що не бачили такого масштабу «за вісім років».

«На сотій одиниці збилися з рахунку. Ішла з Донецька трасою між Донецьком і Макіївкою, імовірно у бік Ясинуватої. З’їжджали на трасу з центра Донецька», – цитує місцевого жителя проект «Радіо Свобода» «Донбас.Реалії».

«Танки, дуже багато. Та БТРи. І людей везли. Годину техніка їхала», – повідомила інша очевидиця з центру міста.

Військовий журналіст Андрій Цаплієнко пише, що російська армія вперше за вісім років відкрито заходить на суверенну українську територію.

«Не «іхтамнєт», не «заблукали», а чисті неприховані регуляри. І вперше проти наших хлопців на Донбасі стоятимуть не «шахтарі та трактористи», а солдати ЗС РФ. З хорошого – Мінським угодам, якими мучили нас сім років і вороги, і друзі, відтепер кінець», – написав він.

Раніше сьогодні президент Росії Володимир Путін заявив про «визнання» незаконних збройних угруповань «ЛНР» і «ДНР». Цьому передувало засідання Ради безпеки Росії.

Джерело: Zaxid.net