11°

Рада Європи одноголосно визнала Путіна диктатором, а РФ – диктатурою

13 жовтня на осінній сесії Парламентської асамблеї Ради Європи депутати підтримали резолюцію, згідно з якою російського президента Володимира Путіна офіційно визнали диктатором, а його режим – диктатурою Про це інформують: нардеп Гончаренко Олексій заступниця голови фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук.

“Путін визнаний – диктатором, а Росію – диктатурою! Закликали всі країни виконати ордер на арешт Путіна, який виданий МКС і заарештувати його”, – написав Гончаренко.

За відповідну резолюцію Парламентська асамблея Ради Європи одностайно підтримала 43 голосами.

Також ПАРЄ висловила ряд важливих заяв, зокрема про процес внесення змін до конституції РФ, який дозволяв Путіну залишатися при владі до 2036 року. Асамблея визнала, що переважна влада президента Росії та відсутність системи стримувань й противаг перетворили країну на де-факто диктатуру, пояснює Кравчук.

ПАРЄ закликала визнати Володимира Путіна як нелегітимного після закінчення його поточного терміну та припинити всі контакти з ним, окрім гуманітарних, та в рамках прагнення до миру.

Асамблея закликала держави-члени Статуту МКС заарештувати російського диктатора, коли він потрапить під їхню юрисдикцію на підставі ордера на арешт. ПАРЄ підтвердила свою підтримку створення Спецтрибуналу, який би подолав імунітет “трійки”.

Також керівниця Постійної делегації в ПАРЄ Марія Мезенцева наголосила: “Асамблея вважає, що міжнародний кримінальний трибунал ad hoc (тимчасовий міжнародний трибунал, – ред.) має розслідувати всі події на території України з лютого 2014 року, починаючи з незаконної анексії Криму, війни на Донбасі та збиття рейсу MH17. По даті початку агресії є рішення Європейського Суду з Прав Людини – березень 2014”.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp