23°

Ракетні удари Росії по Україні спрямовані на стримування західної допомоги – ISW

Росія часто приурочує масовані ракетні удари по Україні до міжнародних дискусій про допомогу, щоб стримати подальшу підтримку України з боку Заходу. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики нагадали, що 7 лютого Росія завдала удару по Києву вже втретє у 2024 році. Це збіглося з візитом до Києва високого представника ЄС Жозепа Борреля, який прибув до Києва, щоб обговорити військову допомогу ЄС та подальшу підтримку України. Росія і раніше завдавала ударів по Києву під час закордонних візитів високого рівня, зокрема під час візиту генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша у квітні 2022 року.

«Росія, ймовірно, цілеспрямовано провела цю серію ударів і обрала Київ мішенню для досягнення інформаційного ефекту в ЄС і на колективному Заході», – йдеться у звіті.

Аналітики також зауважують риторику заступника голови Ради безпеки Росії Дмитра Медведєва, який продовжує «брязкати ядерною зброєю», що, ймовірно, частково спрямовано на стримування західної допомоги Україні. Медведєв заявив 7 лютого, що Росія неодноразово підкреслювала, що її «плани» не включають жодного конфлікту «з країнами-членами НАТО і ЄС». Медведєв заявив, що військовий бюджет і населення НАТО значно більші, ніж у Росії, тому якщо почнеться війна між Росією і НАТО, Росія використає «балістичні і крилаті ракети зі спеціальними боєголовками», маючи на увазі ядерні боєголовки – і це, як він стверджує, призведе до «апокаліпсису».

В Інституті зауважили, що офіційні особи Кремля, в тому числі президент РФ Володимир Путін, останнім часом постійно погрожують країнам-членам НАТО, а пов’язані з Кремлем діячі, схоже, намагаються посіяти нестабільність і створити інформаційні умови для можливих майбутніх агресивних дій Росії проти різних європейських держав.

«Кремлівські чиновники і експерти постійно погрожують застосувати ядерну зброю проти членів НАТО, і ISW продовжує вважати, що ця ядерна риторика спрямована на стримування західної допомоги Україні», – пишуть фахівці.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp