23°

Регіони не використовують кошти на шкільні укриття

Станом на 1 жовтня 2023 року касові видатки в різних регіонах України на облаштування шкільних укриттів становили лише 90,5 млн грн з 1,5 млрд грн, передбачених на облаштування укриттів, або 6,2% розподіленого обсягу.

Про це повідомляють у Міністерстві фінансів, наголошуючи, що повільні темпи використання коштів субвенції можуть призвести до неможливості їх використання у поточному році.

За даними розпорядників коштів місцевих бюджетів, станом на 1 жовтня видатки субвенції на облаштування укриттів розподілено між місцевими бюджетами в обсязі 1 444,2 млн грн, або 96% затвердженого обсягу на 2023 рік.

На сьогодні для 133 проектів виготовлено проектно-кошторисну документацію, 99 – у процесі розробки. Розпочато підготовчі будівельні роботи для реалізації 157 проектів.

За інформацією МОН, кошти субвенції на облаштування укриттів у 2023 році попередньо заплановано використати на реалізацію 282 проектів, із них на проведення будівництва – 48 проектів, реконструкцію – 26 проектів, капітальний ремонт – 208 проектів.

Найкращі показники використання коштів субвенції (касові видатки) у Хмельницькій області ‒ 12,6 млн грн, або 26,3% розподіленого обсягу, у Вінницькій області – 7,5 млн грн, або 24,4%, у Рівненській області – 11,3 млн грн, або 22,3%, у Київській області – 27 млн грн, або 17,5%.

Найгірші показники використання коштів субвенції у Дніпропетровській області – 1,1 млн грн, або 0,8%, у Житомирській області – 0,8 млн грн, або 1,8%, у Тернопільській області – 0,2 млн грн, або 0,9%, у Черкаській області – 0,9 млн грн, або 2,5%.

У Волинській, Донецькій, Івано-Франківській, Харківській, Чернівецькій областях і в м. Києві видатки за рахунок субвенції не здійснювалися.

З місцевих бюджетів на облаштування укриттів на умовах співфінансування планується виділити 605 млн грн, або 40% обсягу державної субвенції. Касові видатки за рахунок коштів місцевих бюджетів також є незначними і становили лише 69,4 млн грн, або 11,5% затвердженого обсягу.

За словами заступника міністра фінансів Романа Єрмоличева, у фінансовому відомстві очікують, що МОН спільно з ОДА будуть вживати всіх можливих заходів для прискорення освоєння виділених коштів як з державного, так і з місцевих бюджетів, забезпечать їх ефективне, результативне і цільове використання до кінця поточного бюджетного періоду.

«Це сприятиме залученню значної кількості дітей до безпечного та якісного освітнього процесу з огляду на виклики, спричинені воєнним станом», – прокоментував Єрмоличев.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp