11°

РФ вже понад 2 тижні не запускає по Україні іранських дронів-камікадзе

Російська армія не зупиняє атаки по території України, проте окупанти стали менше використовувати для цього дрони-камікадзе Shahed-136. На поясненн цього є одразу кілька версій.

Українські захисники зазначають, що військові РФ більше двох тижнів не запускають по Україні іранські безпілотники (останнього разу атака була 17 листопада). Це може свідчити про те, що перша партія дронів уже закінчилася.

За офіційною інформацією, росіяни випустили по Україні близько 400 іранських дронів, з них 340 було збито.

“Була інформація, що Росія загалом замовила 1740. Ймовірно, зараз немає можливості їх отримувати. Можливо, йдуть процеси політичного характеру. На це можуть впливати інші країни”, – повідомив речник Повітряних сил України Юрій Ігнат.

Спікер оперативного командування Південь Наталія Гуменюк назвала ще більше причин, чому РФ припинила використовувати Shahed-136. Вона нагадала, що раніше дрони летіли Україною великими групами, а потім різко зникли.

За словами Гуменюк, перша версія: “шахеди” просто скінчилися, а нову партію не можуть завезти.

“Останнім часом ми спостерігаємо, що атаки безпілотниками-камікадзе здійснюються, але набагато рідше, зокрема це Ланцети російського виробництва. Те, що вони не використовують “шахеди”, яких у них було спочатку дуже багато, може свідчити як про закінчення запасів “, – сказала вона.

Ще одна версія – Росія тимчасово змінює тактику застосування “шахедів”. Ворог може притримувати їх до одночасного використання з масованими ракетними ударами.

Третя версія Гуменюк – зміна нюансів їхньої маневреності в нових погодних умовах. Тобто, за її словами, окупанти зараз вивчають маневри дронів у зимовий період.

І остання причина, за словами речника Півдня, – це удари по пунктах підготовки управління дронами, під час чого були ліквідовані іранські інструктори.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp