10°

Рівне не розриватиме договір з Рівнетеплоенерго

Міський голова Рівного, Олександр Третяк, відхилив електронну петицію, у якій просили розірвати договір оренди з Рівнетеплоенерго. Про це передає Суспільне.

Відповідь мера була оприлюднена на офіційному сайті мерії. Ця компанія відповідає за теплопостачання практично всього міста.

Раніше

Петиція набрала необхідну кількість голосів для розгляду, а її авторка, Іванна Цив’юк, висунула низку претензій до роботи Рівнетеплоенерго.

У петиції Іванна Цив’юк пропонувала розірвати договір оренди з Рівнетеплоенерго, який був укладений у 2009 році, і повернути майно підприємства в комунальну власність. За думкою авторки петиції і її підписантів, це поліпшило б якість послуг та знизило тарифи на теплопостачання. Основні тези звернення Іванни Цив’юк були такі:

  1. Необґрунтоване нарахування тарифів за теплову енергію та завищення компенсацій з бюджету.
  2. Ця ситуація є унікальною лише для Рівного через передачу майна громади у приватне користування.
  3. Фінансовий аудит підприємства проводять лише приватні фірми, до яких звертається Рівнетеплоенерго.
  4. Суми компенсації, які місто сплачує підприємству за різницею в тарифах, є завищеними і протиправними, й ці кошти слід направляти на інші потреби, такі як Збройні Сили України та розвиток інфраструктури міста.
  5. Розірвання договору оренди та повернення майна громаді допоможуть припинити розкрадання бюджетних коштів і покращити якість теплопостачання.
  6. Були зроблені звернення до вищих державних інстанцій з відповідними заявами від громади, підписані 550 громадянами.

На основі інформації від Рівнетеплоенерго та з урахуванням законодавства, міський голова відхилив петицію та надав офіційну відповідь. Відповідь міського голови містить наступні позиції:

  1. Рівнетеплоенерго забезпечує виконання життєво важливих послуг і відноситься до сектору критичної інфраструктури.
  2. Рівнетеплоенерго керується законами України і іншими правовими актами, прийнятими і діючими згідно рішень центральних органів виконавчої влади.
  3. Закон “Про теплопостачання” гарантує, що тарифи на теплову енергію мають відшкодовувати всі економічно обґрунтовані витрати на її виробництво, транспортування та постачання.
  4. Тарифи на теплопостачання встановлює орган місцевого самоврядування. Протягом періоду дії воєнного стану та пів року після нього залишатимуться тарифи, що були до початку вторгнення.
  5. Проведення аудиту підприємства є обов’язковим, його здійснює не лише приватні компанії, які знаходять через публічні закупівлі, а й Держаудитслужба – один раз на два роки.
  6. Основною причиною різниці в тарифах є невідповідність витрат, зазначених у діючих тарифах, фактичним витратам на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії, послуги з постачання теплової енергії та гарячої води.
  7. Правомірність компенсації різниці в тарифах контролює Держаудитслужба.
  8. Рівнетеплоенерго повністю виконує свої договірні зобов’язання, і немає підстав для розриву договору оренди.

Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp