2°

«РівнеАЗОТ» не пускає експертів на свою територію і не бачить підстав для перевірки (ВІДЕО)

В «РівнеАзоті» ймовірно хотіли приховати аварію, яка сталася на підприємстві, це підозрюють у перевірчих органах.

Адже екстрені служби про те, що сталася надзвичайна ситуація, дізналися із соцмереж. А напередодні, попри обіцянки керівництва підприємства, на «РівнеАзот» не пропустили екологічну інспекцію, повідомляє ТСН.

Кадри як величезна руда хмара здіймається над хімпідприємством неабияк налякала рівнян і тих, хто живе поруч. Жителі села Городок, яке лише в 2 кілометрах від хімзаводу, боялися виходити на вулицю. 

На місце аварії майже одразу з’їхалися екстрені служби та чиновники. Однак не за повідомленням з «РівнеАзоту». А тому що побачили наслідки надзвичайної ситуації в соцмережах. Згодом на підприємстві прокоментували: через розгерметизацію трубопроводу стався викид у повітря нітрозних газів. 

– Є факти того, що підприємство хотіло так можливо приховати наслідки аварії, – припускає  голова екологічної інспекції України Андрій Мальований.

Він приїхав на Рівненщину, аби вивчити ситуацію. Каже, на нараді керівництво «РівнеАзоту» обіцяло сприяти у всіх перевірках. Але під підприємством почув вже інше.

– Можливо ви не вірно зрозуміли цього наміру.

Він сказав, що за наявності законних підстав, ми не заперечуємо проти позапланової перевірки, – зазначають працівники підприємства.

Тож, ймовірно вбачаючи відсутність законних підстав, на завод інспекторів так і не пустили. Тепер вони готують стоси документів, щоб все ж провести на «РівнеАзоті» позапланову перевірку. Водночас профільні служби  з’ясовують, чому хімпідприємство одразу взагалі нікого не повідомило про аварію. На «РівнеАзоті» виправдовуються – часу не було. 

Почалися дзвінки, а в нас один диспетчер.

Телефонує ДСНС, телефонує поліція, телефонує СБУ, обладміністрація і ця процедура дзвінків зайняла пів години. Коли ми вийшли, виявляється всі знають і вже нема кому повідомляти, – заявляє представник підприємства.

Кажуть, замовчування таких ситуацій може колись призвести до страшних наслідків. Чи безпечно зараз людям дихати, після аварії з’ясовує одразу кілька  лабораторій. Та небезпечних концентрованих хімічних речовин не зафіксовано. Проте треба ще дослідити ґрунти в напрямку руху рудої хмари. Результати будуть за кілька днів.

– Поінформуємо, якщо будуть виявлені перевищення гранично-допустимих концентрацій і приймати відповідні рішення, що можна робити, а що не можна робити на цих територіях, – запевняє голова Держекологінспеції України Андрій Мальований. 

У поліції розслідують провадження через порушення правил безпеки на хімпідприємстві.

– Заміни трубопроводів не відбувався останнє десятиліття, тому попередня причиною можуть бути невідповідність матеріали трубопроводу заявленим характеристикам виробника, а також корозія, – заявив міністр МВС Денис Монастирський.

Джерело: Радіо Трек


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp