21°

Рівненщина претендує на пілотний проєкт із відновлення меліоративних систем

Міністерство АПК ініціюватиме Рівненську область як пілотну у програмі із відновлення систем зрошення. Про це повідомив перший заступник Міністра АПК Тарас Висоцький під час перебування на Рівненщині.

У цій галузі відбувається співпраця із німецькими партнерами. Ми пропонуватимемо Рівненщину  стати пілотною. Відновлення систем зрошення стане частиною президентської  програми “Велике будівництво”, – зазначив Тарас Висоцький.

Голова ОДА Віталій Коваль додав, що Рівненщина – одна з небагатьох областей України забезпечена водним ресурсом, адже має в 2,5 рази більше резерву прісної води, аніж в середньому по Україні.

Якщо південь України потерпає від посухи – на Рівненщина благоприємні кліматичні умови та резерв прісної води. Дамби, більшість з яких знаходиться на півночі області, виконують захисну та водорозподільну функцію. Є приклади, коли приведення до належного стану цих дамб та каналів дало позитивний ефект для економіки в цілому. Наше завдання – у партнерстві із бізнесом відновити водне господарство, побудоване у 80-х роках, і дати новий поштовх розвитку аграрної галузі, – зазначив Віталій Коваль.

На сьогодні у водогосподарському фонді Рівненщині знаходиться понад 390 тисяч гектарів меліоративних земель .