16°

Рівненщина прийняла на постійне місце проживання майже 50 000 переселенців

Загалом на сьогодні на Рівненщині на постійне проживання залишилися 49133 переселенці. Водночас в області моніторять кількість місць для розміщення ВПО. Враховують як наявні вільні, так і ті, які, за потреби, можна облаштувати.

Центральні та західні області України мають подбати про додаткові місця для розміщення внутрішньо переміщених осіб. Адже очікується, що до опалювального сезону вони прийматимуть понад 500 тисяч осіб, які підлягають обов’язковій евакуації.

Водночас вже зараз обласні військові адміністрації повинні надати інформацію щодо потреб, щоб забезпечити місця проживання переселенців необхідним. Про це йшлося на селекторній нараді під керівництвом Віце-прем’єр-міністра України – Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук.

Від початку повномасштабної війни внутрішньо переміщених осіб безкоштовно поселяють, зокрема, у гуртожитках, готелях, закладах оздоровлення, базах відпочинку, санаторіях, закладах фізичної культури та спорту, лікарнях, дитсадках.

«Загалом на сьогодні на Рівненщині для розміщення внутрішньо переміщених осіб передбачено 189 об’єктів. Загалом налічується 5432 вільних місць.

Тим часом, за оперативною інформацією, в області є 40 закладів освіти, де навчання відбуватиметься дистанційно, отже, тут є можливість розмістити переселенців», – підсумувала Людмила Шатковська.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp