27°

Рівненські перевізники отримали попередження від влади

Порушення графіка руху, хамство водіїв, брудні маршрутки, антисанітарія в салонах… Це далеко не весь спектр нарікань рівнян, які останнім часом звертаються зі скаргами до міського управління транспорту та зв’язку.

Аби усунути наявні в громадському транспорті недоліки, минулого тижня відбулася зустріч представників міської влади з перевізниками Рівненщини.

Тон принциповій розмові задав очільник транспортного відомства Рівного Дмитро Царук, який перерахував передбачені договором умови і наголосив:

– Коли один із цих пунктів перевізники виконувати не будуть, то будемо розривати з ними угоди. Ми створимо робочу групу з представників управління транспорту і комунального підприємства «Рівнетранспорт», які їздитимуть по кінцевих зупинках і перевірятимуть санітарний стан автобусів. Ідеться як про зовнішній вигляд, так і про порядок у салоні. Такі рейди проводитимуться по два дні на тиждень. Якщо ситуація не мінятиметься, то договір із перевізником розриватимемо.

Щоправда, для деяких перевізників, чиї автівки потребують значного покращення, встановили терміни для усунення негараздів.

Окремою темою обговорення став розгляд скарги рівнян на те, що окремі водії неадекватно реагують на пасажирів з посвідченнями. На зустрічі з перевізниками йшлося також про дотримання графіка руху маршруток, що й надалі залишається найактуальнішою проблемою міських пасажирських перевезень.

– У нас є багато звернень. Зокрема, щодо 66-го маршруту, – зауважив Дмитро Царук. – Люди, які їдуть з лікарні, нарікають на те, що після 18-19-ої години маршруток немає. Я поясню, чому так. Водій заробляє на заправку автобуса, собі на зарплату і прибуток для перевізника. Пропрацювавши шість годин, він бачить, що вже все нормально: у нього коштів на зарплату достатньо, на заправку є, перевізникові вистачає. Значить, можна з’їжджати. Та в нас маршрутні таксі, тож так бути не повинно.

Відтак, перевізникам дали знати, що в разі допущення ними грубих порушень умов договору розмова з ними буде короткою.

Джерело: 7 днів