14°

Рівненського адвоката оштрафували на понад 30 тисяч гривень за вимагання грошей

Кузнецовський міський суд визнавав винним адвоката Володимира Яременка з Рівненщини у заволодінні коштами клієнта шляхом обману й оштрафував його на 34 тис. грн.
 

У 2012 році мешканець селища Володимирець найняв адвоката Володимира Яременка для захисту у суді його пасинка. Згодом вітчим хлопця стверджував, що у червні того ж року правозахисник переконав його у необхідності дати державному обвинувачеві, працівнику місцевої прокуратури, 4000 грн хабара за те, що він висловить на суді позицію про показання неповнолітнього, не пов’язане з позбавленням волі.

Чоловік погодився й у Рівному біля залізничного вокзалу передав 1800 грн. та 2200 грн. під приводом хабара прокурору. Згодом адвокат запропонував батьку свого клієнта надати $4 тис. на хабар судді, а згодом ще $4 тис. для суддів апеляційного суду Рівненської області, аби суд оголосив вирок без позбавлення волі, а апеляційний суд залишив скаргу прокурора на такий вирок без задоволення.

Тож чоловік погодився і приніс $2 тис. Одразу після їх отримання адвоката затримали, оскільки гроші виявилися міченими, адже потерпілий звернувся в поліцію.

Підозрюваний у шахрайстві та підбурюванні до передачі хабарів свою провину не визнав. Розповів, що уклав угоду з вітчимом хлопця про надання адвокатських послуг, суму в якій не вказували. Гроші від нього він взяв як оплату своєї праці і стверджував, що не вимагав коштів на хабарі і що домовленостей таких не було.

Справа відносно адвоката розтягнулася на довгі роки.

29 листопада суддя Валерій Малков визнав Володимира Яременка винним у вчиненні шахрайства й оштрафував його на 34 тис грн.  Підсудний також має сплатити понад 9 тис. грн за проведені експертизи.

Вирок ще не набрав законної сили. Учасники провадження можуть подати апеляційну скаргу на вирок протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Джерело: ITV


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp