17°

Рівненський державний гуманітарний університет на межі краху: заборгованість сягає понад 30 млн гривень

Рівненський державний гуманітарний університет (РДГУ) опинився у скрутному становищі через багатомільйонні борги та неефективне управління. Загальна заборгованість закладу сягає понад 30 мільйонів гривень, з яких більша частина припадає на неоплачену працю та комунальні послуги.

Ситуація в університеті загострилася через те, що протягом тривалого часу інформація про борги приховувалася.

Лише нещодавно ситуацію в РДГУ взяли під контроль – перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін та директор Департаменту освіти і науки Рівненської ОДА Петро Коржевський обговорили проблеми університету з представниками вченої ради закладу.

“Ситуацію в університеті можна назвати критичною. Мільйонні борги та неефективна кадрова політика гальмують розвиток освітньої установи. При цьому 70% заборгованості можна було б уникнути, якби протягом років велося прозоре та відповідальне управління”, – наголосив Сергій Подолін.

Петро Коржевський додав, що бездіяльність керівництва РДГУ негативно впливає на якість освітніх послуг, які отримують студенти.

Під час зустрічі головний бухгалтер та кадровик РДГУ доповіли про поточний стан справ в університеті.

На даний момент в РДГУ працює 890 осіб, з яких майже половина – це викладацький склад. Навчається в університеті понад 4,5 тисячі студентів. 5 квітня цього року Міністерство освіти і науки України призначило Романа Павелківа виконувачем обов’язків ректора РДГУ.

Сергій Подолін доручив новому керівництву РДГУ негайно розробити план погашення заборгованості та оновити стратегію розвитку університету. Також буде проведена комплексна аудиторська перевірка закладу.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp