3°

Рівненський суд розгляне справу про колабораційну діяльність професора ДонНТУ

Рівненський суд розгляне справу про колабораційну діяльність професора ДонНТУ.

Прокурори Рівненської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно професора Донецького національного технічного університету, якому інкримінують колабораційну діяльність.

За даними досудового розслідування, житель Донецька у 2014 році, після окупації обласного центру, пішов на співпрацю з ворогом і добровільно погодився впроваджувати стандарти освіти держави-агресора на посаді декана факультету Донецького національного технічного університету. У 2022 році чоловіка підвищили до проректора та завідувача кафедри того ж навчального закладу.

Обвинувачений, керуючись своїми ідеологічними та корисливими мотивами, донині працює в інтересах ворога, руйнуючи загальну державну систему освіти України та поширюючи пропагандистські наративи, спрямовані на формування позитивного іміджу держави-агресора.

Досудове розслідування за спеціальною процедурою здійснювало Управління СБ України в Рівненській області. Обвинувальний акт скеровано для розгляду до Рівненського міського суду.

Санкція статті передбачає максимальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 3 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp